Koolitused

Windows Server 2008 uute tehnoloogiate rakendamine (MOC#6416, 10159 baasil)

4-päevane liitkursus Microsofti ametlike koolituste MOC#6416C ja MOC#10159 baasil on mõeldud spetsialistidele, kes soovivad täiendada enda teadmisi Windows Server 2008 ja Server 2008 R2 uutest tehnoloogiatest. Koolitusele on koondatud kahest koolitusest parim osa.

Vaata lähemalt
Windows Server 2008 R2 aktiivkataloogi domeeniteenuse haldamine ja probleemituvastus (MOC#6425C, Configuring and Troubleshooting Windows Server 2008 Active Directory Domain Services)

4-päevane kursus Microsofti ametliku koolituse MOC#6425 baasil on mõeldud süsteemiülematele, et õppida tundma aktiivkataloogi haldamise põhimõtteid lähtudes rollipõhisest haldusest ning täiendada teadmisi Windows Server 2008 ja Server 2008 R2 uutest tehnoloogiatest domeeniteenuse haldamises. Sobib hästi jätkukoolituseks neile, kes tunnevad Windows Server 2008 R2 toimimispõhimõtteid vähemalt kursuse 6416/10159 raames.

Vaata lähemalt
Windows Server 2008 ja Windows Server 2008 R2 uute tehnoloogiate rakendamine (MOC#10159:Updating Your Windows Server 2008 Technology Skills to Windows Server 2008 R2)

4-päevane kursus Microsofti ametliku koolituse MOC#10159 baasil on mõeldud spetsialistidele, kes soovivad täiendada enda teadmisi Windows Server 2008 ja Server 2008 R2 uutest tehnoloogiatest.

Vaata lähemalt
Virtualiseerimine (Praktikum. MOC#10215, Implementing and Managing Microsoft Server Virtualization)

Koolitus annab teadmised kuidas paigaldada ja hallata serveri virtualiseerimiskeskkonda kasutades Microsofti tehnoloogiavahendeid. Tehnoloogiad, mida rakendatakse on Microsoft Hyper-V, virtualiseerimiskeskkonna haldustarkvara SCVMM 2008 R2 (System Center Virtual Machine Manager), RDS (Remote Desktop Services) kaugtöölauateenus ja RemoteApp programmid, VDI (Virtual Desktop Infrastructure) konfigureerimine. Kursus on mõeldud IT-spetsialistidele, kes hakkavad haldama ja juurutama virtualiseerimistehnoloogiaid oma ettevõtte võrgus.

Vaata lähemalt
Uuendatud! Windows serverite ja tööjaamade haldamise automatiseerimine Powershell'i abil (MOC#10325: Automating Administration with Windows PowerShell 2.0). Lisateemad ja materjal PowerShell 3.0

4-päevane kursus Windows Powershell'i skriptimiskeskkonna kasutamisest serveri- ja kliendikeskkonna haldamisel. Kursus on mõeldud IT-spetsialistidele, et õppida kasutama Windows Powershell'i serverite haldamisel ja haldamistegevuste autmatiseerimisel. NB! BCS Koolitus lisamaterjal koos praktiliste harjutustega Powershell 3 teemal.

Vaata lähemalt
UUS! Windows 2012 serveri konfigureerimine (MOC#20417: Upgrading Your Skills to MCSA Windows Server 2012)

4-päevane kursus on mõeldud eelkõige spetsialistidele, kes soovivad oma arendada oma tehnilisi oskusi Windows Server 2008 ja Windows Server 2008 R2 platvormilt Windows Server 2012 ja eeldab häid serveriteadmisi.
Kursus selgitab Windows Server 2012 uusi võimalusi ja funktsionaalsust halduse, võrgu infrastruktuuri, salvestamise, pääsukontrolli, Hyper-V, kõrgkäideldavuse ja identiteedihalduse vallas. Täpsemalt  tehnoloogiauuendused  hõlmavad  Dynamic Access Control’i (DAC), tõrkesiirdeklastrite, Microsoft Online Backup’i ja muudatusi Active Directory ja Hyper-V ja Active Directory Federation Services (ADFS) osas.

Vaata lähemalt
Praktikum: Windows Server 2012 aktiivkataloogi paigaldamine ja seadistamine

1-päevasel kursusel teeme IT spetsialistile tuttavaks ja kättesaadavaks info Windows Server 2012 domeeniteenuse  paigaldusest ja haldamisest ettevõttes. Juttu tuleb Powershelli uutest moodulitest, mis aitavad täiendada haldusvõimalusi ning samuti uue Server 2012 kasutamisest keskhalduse rakendamiseks aktiivkataloogi domeeniteenuse jälgimisel ning paigaldamisel.

Vaata lähemalt
UUS! Powershell 3 praktikum

2-päevasel praktilisel kursusel teeme IT spetsialistile tuttavaks Powershell 3.0 skriptimiskeskkonna uued võimalused ja õpetame taaskasutatavate skriptide loomist tööjaamade ja serverite haldamiseks.

Vaata lähemalt
Transform the Datacenter Immersion - praktikum pilve rakendamisest ettevõttes

Microsofti pakutav „Transform the Datacenter Immersion“ praktikum on hea võimalus saada ülevaade pilvoperatsioonisüsteemi põhimõtetest ja pilvandmetöötluse eelistest.

Milleks seda vaja?

Tänapäevased rakendused vajavad uudset platvormi, mis:

 • võimaldab IT-töötajatel hallata kõiki andmekeskuse ressursse mitmes pilvelahenduses,
 •  toetab dünaamiliselt skaleeritavaid rakendusi,
 • võimaldab teil kõikjal andmetest ülevaadet saada ning pakkuda turvalist isikupärastatud kasutuskogemust kõigis seadmetes teie asukohast sõltumata.

Vaata lähemalt
UUS! Windows Server 2012 R2 infrastruktuuriteenuste planeerimine ja rakendamine (MOC#20413: Designing and Implementing a Server Infrastructure)

Tehniliselt nõudlikul tasemel  kursus on mõeldud kogenud IT spetsialistidele, kes planeerivad keskmise ja suurettevõtete infosüsteemide teenuseid ning omavad kogemusi Windows Server 2012 R2 haldamisel, lühidalt „MCSA: Windows Server 2012“ sertifitseerimistasemel oskusi. Laborid põhinevad Windows Server 2012 R2 ja System Center 2012 R2 toodetel. Kasuks tuleb Powershelli keskkonna tundmine, kuna lektori poolt toodavad praktilised näited puudutavad halduse automatiseerimist.

4-päevane kursus Microsofti ametliku koolituse MOC#20413 baasil on mõeldud süsteemihalduritele, et õppida tundma server 2012 infrastruktuuriteenuste planeerimist ja rakendamist. Keskseks teenuseks on aktiivkataloogi domeeniteenus ja lisaks sellele toetavad teenused DNS, DHCP, WDS, jne ning serveri keskkonna turvaseadistuste rakendamine.

Vaata lähemalt
UUS! Lync Serveri 2013 põhilahendused (MOC#20336: Core Solutions of Microsoft Lync Server 2013)

5-päevane põhjalik kursus on mõeldud IT spetsialistidele, kes puutuvad kokku Lync Serveri haldamise, paigaldamise või häälestamisega. Kursuse põhirõhk on erinevatel Lync Serveri vahetu suhtlemise funktsionaalsustel. Läbi viidavad laborid aitavad õppuril omandada praktilisi kogemusi Lync Serveri paigaldamise ja administreerimise koha pealt.

Vaata lähemalt
Windows Server 2012 R2 administreerimine (MOC#20411: Administering Windows Server R2 2012) + osaliselt MOC#20410:Installing and Configuring Windows Server 2012

5-päevane kursus Microsofti ametliku koolituse MOC#20411 baasil on mõeldud süsteemihalduritele, et õppida tundma server 2012 R2 infrastruktuuri teenuste paigaldus ja haldamine. Keskseks teenuseks on aktiivkataloogi domeeniteenus ja selle rakendamine kasutajate ja töökohtade haldamisel. Koolitus annab teadmised kuidas häälestada seda toetavad teenused ja kuidas jagada kasutajatele välja ressursse nii maja sees kui väljastpoolt. Kursuslane saab teadmised kuidas jälgida serverite jõudlust ja rakendada  turvaseadistusi.

Vaata lähemalt
UUS! Andmekeskuse keskhaldus (MOC#20247 Configuring and Deploying Private Cloud)

4-päevane kursus Microsofti ametliku koolituse MOC#20247 baasil on mõeldud spetsialistidele, kes soovivad täiendada enda teadmisi Server 2012 R2 ja System Center 2012 R2 baasil privaatpilve paigaldusest ja seadistamisest ning haldusest.

Vaata lähemalt
UUS! Windows Server 2012 R2 paigaldus ja seadistamine (MOC 20410:Installing and Configuring Windows Server 2012)

4-päevane kursus Microsofti ametliku koolituse MOC#20410 baasil on mõeldud süsteemihalduritele, et õppida tundma server 2012 paigaldust ja põhiteenuste seadistamist. Kursus annab teadmised serveris kasutatavatest teenustest ja võrguprotokollidest. Keskseks teenuseks on aktiivkataloogi domeeniteenus ja lisaks sellele toetavad teenused DNS, DHCP, jne ning serveri keskkonna turvaseadistuste rakendamine.

Vaata lähemalt
Praktikum: Windows Server 2016

1-päevane praktikum, mis mõeldud spetsialistidele uuest serverist esimese ülevaate saamiseks. Kui teil on soov olla kursis viimaste uuendustega Windowsi serveri platvormil, siis praktikum on parim valik.

Vaata lähemalt
Praktikum: Windows serverite seire Nagios võrguhaldustarkvaraga

1-päevasel praktikumil teeme IT spetsialistile tuttavaks ja kättesaadavaks info Nagios Core serveri rakendamisest ettevõttes Windowsi serverite seireks koos Powershelli skriptidega. 

Vaata lähemalt
Liitkursus MOC#20410 (Installing and Configuring Windows Server 2012) ja MOC #20411 (Administering Windows Server 2012)

5-päevane kursus Microsofti ametliku koolituse MOC#20410 ja MOC#20411 baasil on mõeldud süsteemihalduritele, et õppida tundma server 2012 rollide paigaldust, seadistamist ja haldamist. Kursus annab teadmised serveris kasutatavatest teenustest ja võrguprotokollidest. Keskseks teenuseks on aktiivkataloogi domeeniteenus ja lisaks sellele toetavad teenused DNS, DHCP, jne. Aga koolitus hõlmab ka kaugtööteenuste seadistamist, serveri seiret  ning serverite ja domeenikeskkonna turvaseadistuste rakendamist. 

 

Vaata lähemalt
Praktikum: Powershell serveri automaatika

1-päevasel praktilisel kursusel teeme IT spetsialistile tuttavaks Powershell 3, 4, 5 skriptimiskeskkonna võimalused ja õpetame taaskasutatavate skriptide loomist tööjaamade ja serverite haldamiseks.

Vaata lähemalt
Windows Server 2012 R2 administreerimine (MOC#20411: Administering Windows Server R2 2012)

Microsofti ametlik (MOC#20411) 4-päevane kursus on mõeldud süsteemihalduritele, kes soovivad õppida tundma server 2012 R2 infrastruktuuri teenuste paigaldust ja haldamist. Keskseks teenuseks on aktiivkataloogi domeeniteenus ja selle rakendamine kasutajate ning töökohtade haldamisel. Koolitus annab teadmised seda toetavate teenuste seadistamiseks ja kasutajatele ressurssidele välja jagamiseks. Kursuslane saab teadmised ka serverite jõudluse jälgimiseks ning turvaseadistuste rakendamiseks.

Vaata lähemalt
Windows 10 konfigureerimine ja haldus (MOC 20697-1: Installing and Configuring Windows 10)

Sellel Kursusel teeme IT spetsialistile tuttavaks ja kättesaadavaks info Windows 10 haldusest ja diagnostikast. Õpime Windows 10 paigaldust, haldust,probleemide analüüsimist ja anname põhjaliku ülevaate Windows 10 uutest tehnoloogiatest ning konfimisvõimalustest.

Vaata lähemalt
Enterprise Mobility Immersion - praktikum mobiilsete seadmete keskhalduse rakendamisest ettevõttes

Kursuse läbinu omandab  teadmised ettevõtte töötajate mobiilsete seadmete keskhaldusest kasutades Microsoft System Center rakendusi, Windows Intune'i ja töökohtade virtualiseerimistehnoloogiaid.

Vaata lähemalt
Powershell - halduse automatiseerimine

Koolituse läbinu omandab teadmised Windows Powershell'i skriptimiskeskkonna kasutamisest serveri- ja kliendikeskkonna haldamisel ning
õpib kasutama Windows Powershell'i serverite haldamisel ja haldamistegevuste autmatiseerimisel.

Vaata lähemalt
Windows Server 2012 R2 Active Directory haldus

Koolituse läbinu:

 • õpib haldama serveri aktiivkataloogi ja sellega seotud teenuseid
 • õpib haldama aktiivkataloogi domeeniteenust ja rühmapoliitikaid
 • õpib haldama DNS teenust
 • omandab Powershelli skriptide loomise oskused
 • õpib serveri auditeerimise võimalusi
 • saab teadmised serverite ja domeenikeskkonna turvaseadistuste rakendamisest
Vaata lähemalt
Infrastruktuuri rakendamine Microsoft Azure's (MOC#20533: Implementing Microsoft Azure Infrastructure Solutions)

4-päevase kursuse raames õpime paigaldama ja haldama teenuseid Microsofti pilveplatvormil - Azure. Osalejad saavad tugevad teadmised, kuidas rakendada IT infra komponente nagu virtuaalsed võrgud, serverid, konteinerid, veebi ja mobiilseadete apid. Samuti ka kuidas planeerida ja kasutusele võtta virtuaalset kettamassiivi, hallata ja rakendada Azure Active Directory koos ettevõtte maapealse AD-ga.

 

Koolituse eesmärgiks on õppida tundma ja praktikas rakendama  MS Azure infrastruktuuri teenuseid.

Koolituse läbinu oskab:

 • kirjeldada Azure'i arhiktuuri komponente
 • kasutada Azure'i infra portaale, töövahendeid ja ka Powershelli ja AZ CLI-d
 • mõista ja rakendada virtuaalseid võrke nii pilves kui ka integreerituna maapealse kontorivõrguga
 • planeerida ja luua Azure'i virtuaalseid masinaid (VM)
 • seadistada, hallata ja monitoorida Azure'i VM-e, kindlustades nende kättesaadavuse ja töökindluse
 • rakendada Azure'i App Service teenust
 • kavandada ja rakendada kettamassiivi, backup'i ja andmetaastamis teenuseid
 • implementeerida konteineritel põhinevaid töid
 • paigaldada, konfigureerida, monitoorida ja teha tõrkeotsinguid pilve teenustele
 • võtta kasutusele Azure Active Directory
 • hallata Azure AD infrat hübriid kujul
 • automatiseerida erinevaid Azure'i operatsioone kasutades Azure Automation'i

 

Koolituse eelduseks on teadmised:

 • pilveteenustest
 • arhitektuuriline arusaamine IT infrast
 • virtualiseerimis tehnoloogiatest
 • Active Directory kontseptioonist ja selle kasutusest infras
 • serverite haldusest nii 2012 kui 2016 näol
 • TCP/IP võrkudest
 • veebirakendustest
Vaata lähemalt
Windows Server 2016 praktikum

Koolituse läbinu omandab teadmised uusima serveri versiooni viimastest uuendustest.

Vaata lähemalt
MOC#10961: Automating Administration with Windows PowerShell

4-päevane kursus õpetab IT spetsialisti halduse tipptegijaks Windows Powershell'i skriptimiskeskkonna abil serveri- ja kliendikeskkonna haldamise parima praktikaga. Kursus on mõeldud IT-spetsialistidele, et arendada ja võtta kasutusele Windows Powershell serverite ja tööjaamade paigaldamisel ja tööshoidmisel, rutiinsete tegevuste automatiseerimisel ja tulemuste jälgimisel.Koolituse lõppedes oskate töötada erinevates versioonides, kuid teate miks eelistada uuemat.

 

This course teaches proffesional IT workers to administrate servers with Windows Powersehll and to automatize the administration. It is required to have experience with Windows servers, Windows Workstation and domain Services.

Vaata lähemalt
Windows Server 2016 administreerimine (MOC#10983A: Upgrading Your Skills to Windows Server 2016)

4-päevane kursus Microsofti ametliku koolituse MOC#10983 baasil on mõeldud Server 2012 süsteemihalduritele, et õppida tundma server 2016 infrastruktuuri teenuste paigaldust ja haldamist. 

Koolituse eesmärk on viia osaleja teadmised vastavusse server 2016 uuendustega.

Koolituse läbinu:

 • installib Windows Server 2016,
 • seadistab Hyper-V, võrgu ja klastriteenused,
 • Paigaldada kataloogiteenuseid,
 • rakendab AD FS teenust,
 • haldab Server 2016 massmälu,
 • tagab andmete  turavlise kättesaadavuse kasutajatele ja seadmetele,
 • konfigureerib kaugtöö teenuseid,
 • taastab andmeid Windows Server 2016 keskkonnas.
Vaata lähemalt
Exchange 2013 Põhilahendused (MOC#20341B: Core Solutions of Microsoft® Exchange Server 2013)

Kursuse eesmärgiks on anda teadmised ja oskused Microsoft® Exchange Server 2013 kavandamiseks, juurutamiseks, haldamiseks, turvamiseks ja toe pakkumiseks.

See kursus pakub ka juhiseid, parimaid praktikaid ja kaalutlusi, mis aitavad optimeerida jõudlust ja minimeerida Exchange Server 2013 tõrkeid ja turvaohte.

Koolituse läbinu oskab:

 • paigaldada Exchange 2013 serverit;
 • kavandada ja konfigureerida Exchange 2013 rolle;
 • hallata vastuvõtu objekte, aadressi poliitikaid ja liste;
 • turvaliselt planeerida ja seadistada OWA ja varustada mobiilsete platvormidele ettevõtte meilindust;
 • hallata kõrgkäideldavat CAS rolli;
 • näha ette võimalike vigu, andmeid varundada ja taastada;
 • kavandada ja seadistada sõnumite liikuvust ettevõttes;
 • seadistada ja kavandada turvameetmeid, anti-viiruse lahendusi ja spämmitõrjet;
 • konfigureerida Exchange 2013 õigusi;
 • monitoorida, hallata ja sooritada tõrkeotsingut Exchange 2013 keskkonnas.
Vaata lähemalt
Liitkursus: Microsoft Server 2016 ja Microsoft Azure põhialused (MOC#20740B, MOC#20741B ja MOC#10979C baasil)

Koolituse eesmärgiks on anda uutele ja ka juba kogenud IT serveri administraatoritele põhiteadmised Microsoft Server 2016 ja Azure'i teenustest.

Koolituse läbinu oskab:

 • valmistada ette, planeerida ja installida Nano Serverit, Server Core'i ning serveri migratsiooni suundi
 • kirjeldada mitmesuguseid Storage võimalusi, sh. partitsioonitabeli vorminguid, põhi- ja dünaamilisi kettaid, failisüsteeme, virtuaalseid kõvakettaid ja kuidas kettaid ning nende mahtu hallata
 • kavandada ettevõtte Storage lahendusi ja teha antud olukorrale sobiv valik
 • paigaldada ja konfigureerida Microsoft Hyper-V teenust
 • mõista ja kirjeldada Windows Server 2016 kõrgkäideldavust ja Disaster Recovery tehnoloogiaid
 • planeerida, paigaldada ja hallata fail-over klastrit
 • kavandada ja rakendada IPv4 võrku
 • rakendada ja hallata järgmisi Server 2016 teenuseid: DHCP, DNS, IPAM, VPN, BranchCach
 • arusaada ja kirjeldada, mis on Cloud Computing, Azure ja Azure subscription
 • luua ja seadistada Azure'i veebirakendusi ja virtuaalseid masinaid
 • mõista ja administreerida Azure AD teenust

Koolituse eelduseks on baasteadmised arvutivõrkudest ja serverite haldamisest ning kokkupuude Active Directory teenusega.

Vaata lähemalt
Sulge