Ära ole petukirjade saak – Ennetamine on lihtsam kui tagajärgede likvideerimine

E-kirjad on veebikurjategijate jaoks lihtne ja tõhus ründevektor. Andmeõngitsus- ja petukirjadest on saanud igapäevane nähtus, kuid eriti tõhusaks on see muutunud koroonakriisi valguses, kui inimesed töötavad rohkem kodust ja seetõttu suhtlevad ka rohkem e-kirja teel.

Kurjategijad kasutavad sotsiaalseid lähenemisi, et mõjutada e-kirja saajat isiklikku infot väljastama või tegusid tegema. Neist kaks põhilisemat lähenemisviisi on:

  • emotsionaalne mõjutamine nagu hirmutamine, ähvardused või uskumatult head lubadused
  • asjaolu kiireloomulisuse tunde tekitamine.

Kurjategijate selline lähenemisviis toimib väga tõhusalt, kuna hirm, ähvardused ja asja kiireloomulisus ei lase inimestel saadud infot korralikult läbi mõelda. Keskmiselt 10% saajatest avavad õngitsuskirjad ja neis olevad lingid. Sealhulgas ka manused, mis nakatavad arvutit pahavaraga.

Parim viis enda ettevõtet õngitsus- ja petukirjade eest kaitsta on tõsta töötajate teadlikkust ja valvsust selliste kirjade, skeemide ning võimalike tagajärgede osas. Inimesed kipuvad arvama, et neid ei suudeta ära petta kuni see ükskord juhtub.

Inimeste koolitamiseks petukirjade osas on kõige tõhusam petukirjade saatmise test, millele järgneb küberturvalisuse koolitus. Testi käigus petukirjaga kaasa läinud inimene tajub ohu tõsidust ja on seega koolitusel räägitule oluliselt vastuvõtlikum.

Küberturvalisuse kuul pakume ettevõttes petukirjade saatmise testi koos 2h küberturbe koolitusega hinnaga 1480€ + km.

Pakett sisaldab:

Ettevõtte spetsiifikale kohaldatud petukirjade saatmist ettevõtte siseselt e-posti aadressilt;

  • Petukirjas sisalduvale lingile vajutajate raport;
  • Andmed sisestanud inimeste raport;
  • Testi tulemuste kokkuvõte;
  • 1h kohtumine ettevõtte esindajatele testi tulemuste analüüsiks ja konsultatsiooniks;

Küberturbe koolitus ettevõttele kohaldatud kavaga (1.5- 2h, sõltuvalt soovist kas veebi- või klassikoolitusena).

Huvi korral võtke ühendust kool@bcs.ee

Sarnasel teemal

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Внимание! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.