Kutsestandardid ja kutsetunnistus

Infotehnoloogia valdkonnas on hetkel kirjeldatud järgnevad kutsestandardid:

IT tugiisik, IT-süsteemide nooremspetsialist ja noorem tarkvaraarendaja kutsetele on BCS Koolitus saanud kutse andja õigused 10.11.2022 tehtud Kutsenõukogu otsusega nr 20.

Kutsestandard sisaldab vastava taseme kutsekirjeldust ning nõudeid haridusele, teadmistele, oskustele, kogemustele, väärtushinnangutele ja isikuomadustele.

Kutsetunnistus

Kui isikul on olemas kõik vastavas kutsestandardis kirjeldatud oskused ja teadmised, siis selle tõenduseks väljastatakse talle kutsetunnistus.

Kõik väljastatud kutsetunnistused registreeritakse kutsekoja kutseregistris.

Kutsekoja kodulehel on olemas ka kutsetunnistuste lisad, mida on võimalik välja trükkida nii eesti kui ka inglise keeles. Kutsetunnistuse  lisa selgitab lühidalt, millised oskused ja teadmised kutsetunnistuse omanikul on ja kes on kutsetunnistuse väljastaja. Kutsetunnistuse lisa lihtsustab ka riikidevahelist tööjõul iikumist.

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Внимание! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.