Lokaalvõrgu ja interneti turvaline haldus

Koolituse eesmärgiks on anda teadmised lokaalvõrgu- ja internetiteenuste liitmisest hallatud süsteemiks, võrguteenuste rakendamisest, logimisest ja turbe rakendamisest. Kursus toimub praktiliste harjutuste vormis, koolitatavad seadistavad oma virtuaalse arvutivõrgu. Kursus põhineb vabavaral ja võimaldab kirjeldatavaid lahendusi koheselt rakendada.

Programm:

  • Internetivõrgud ja lokaalvõrgud, võrkude aadressiruumid. Võrkude eraldamise vajadus. Marsruutimine.
  • Marsruuter ja kommutaator, VLANi mõiste. VLANide rakendamine võrgu organiseerimiseks
  • Võimalused õigustepõhiseks ligipääsuks. Tulemüür Netfilter. Lokaalvõrgu lahendus läbi puhverserveri Squid.
  • Vajadus eristada külaliste võrku ja asutuse lokaalvõrku. Võrguhaldussüsteem Packetfence. “Tule-oma-seadmega”, ehk BYOD, NAC.
  • Kaugligipääs lokaalvõrgule. VPN. OpenVPN rakendamine kaugligipääsuks. OpenVPN-i piiramine tulemüüris.
  • Perimeetriteenused: kohalik veebiserver, sFTP server, mailiserver. DMZ kontseptsioon. DMZ rakendamine tulemüüris, teenuste seadistamine.
  • Logimise kontseptsioon, võrguliikluse vaatlemine. Sissejuhatus võrguturvalisusesse.
  • IPv6 – mis muutub IPv6 rakendamisel? Teenuste valmidus IPv6-ks, turvalisuskaalutlused.

Sihtgrupp:

süsteemiadministraatorid, väike- ja suuremate võrkude hooldajad, huvilised. Osalemise eelduseks on algteadmised IP võrkudest ja algtasemel Linuxi tundmine.

Kursuse läbinu:

teab lokaalvõrgu ja marsruuditud võrgu erinevusi, tunneb tulemüüride ülesehituse printsiipe, oskab analüüsida erinevate võrguteenuste ja võrguklientide rolle, rakendada tulemüürireegelid vastavalt rollidele, eraldada võrke, organiseerida IP aadressruume, on saanud ülevaate IPv6 eripäradest, oskab kaaluda võrgu ja kliendi turvanõudeid teenuste ja rollide vaates.

Hinnas sisaldub:

  • kohvipausid koolituskeskuses ja ühised lõunasöögid

Õppekavarühm: 0612 Andmebaaside ja võrgu disain ning haldus.

Lektori CV

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Внимание! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.