Kultuurivaldkonna digimentorite koolitus

Koolitus toimub Erasmus+ projekti „Innovative methods and ICT competencies for cultural sector employees”  (Uuenduslikud meetodid ja IKT-kompetentsid kultuurisektori töötajatele) raames.

Eesmärk: Jõustada kultuurivaldkonna digimentoreid, kes edaspidi toetavad kultuurikorraldajate kui kõigi teiste sektoris hõivatute seniste digitaalsete oskuste parandamist ning uute tegevuste ja väljundite leidmist kultuuri- ja loometegevuseks.

Õpiväljund: kursuse läbinu on omandanud teadmised ja oskused digimentori-tugiisikuna oma kolleegide juhendamiseks ja toetamiseks digitransformatsioonis ja kaasaegsete töömeetodite kasutuselevõtuks kultuurisektoris.

Sihtgrupp: kultuurivaldkonna spetsialistid, kes on tulevikus valmis pakkuma IKT alast tuge või olema kultuurivaldkonna digitugiisik kolleegidele.

Grupi suurus : 25-50 inimest

 

Sisu

Koolitusprogramm koosneb viiest kohustuslikust moodulist ja ühest valikmoodulist. Iga õppemooduli läbimiseks kulub orienteeruvalt 6-10 akadeemilist tundi, kõik moodulid on läbitavad iseseisvalt.

  • MS Office ja Google Apps edukaks kultuuritööks – kõrgtase
  • Tööriistad digitaalsete koosolekute, veebisündmuste korraldamiseks – reaalajas, salvestused ja levitamine, sealhulgas turva- ja andmekaitsefaktorid.

Riiklikud võrgusüsteemid ja -arhiivid, andmebaasid. Andmepädevuse alused.

  • Disaini- ja esitlusvahendid. Loovad digitaalsed tööriistad kultuurisektori igapäevatööks (Forms, OneNote, Planner, Sway jne). Audio-videofailide loomine, redigeerimine ja levitamine tasuta sidusvahenditega suhtlemiseks ja turunduseks.
  • Kogukondade ja võrgustike loomine ja haldamine; kaasamistööriistad – meistriklass.
  • Lihtsad viisid veebikampaaniate loomiseks ja mõõtmiseks – Facebook ja Google’i lisad, Google Analytics, hulgikirjad ja mallide kasutamine suuremahuliseks suhtluseks, kogukonna haldamine.
  • MS Office meeskonnatöö ja koostöö tööriistad. Valikmoodul, mis on soovitatav MS 365 pilvelahendustega töötavatele spetsialistidele.

Toimumise koht: Projekti CulTech veeb; veebikeskkond Zoom, BCS Koolitus ruumid, ERK Viljandi koolitusmaja

Õppemeetod:

Iseseisev praktiline veebipõhine koolitus, mis on toetatud 5 mentorkohtumisega (4 veebi- ja 1 kontaktkohtumine). Iga teemaploki lõpetab õpitu kinnistamiseks test. Tööülesannete aluseks on probleemid kontoritarkvara kasutavate ametnike igapäevatööga või nn tüüpvead. Ülesannete lahendamiseks kasutatakse erinevaid koostöövahendeid ja pilveteenuseid.

Õppematerjalid on osalejatele kättesaadavad veebiplatvormi CulTech kaudu.

Koolitus kombineerib paindlikult erinevaid aktiivõppe meetodeid. Osalejad on oodatud aktiivselt osalema aruteludes, vahetama kogemusi ja jagama oma parimaid praktikaid.

Hindamismeetod: Kursuse läbimise kohta antakse tunnistus, kui osaleja teeb läbi kõik testid ning osaleb vähemalt pooltel kohtumistel.

Koolitaja: Diana Veskimägi, Eesti Haridustehnoloogide Liidu juht.

Õppekava: SIIN

Registreerumine  SIIN

 

Erasmus+ projektist „CulTech“ loe lähemalt  LINK

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Внимание! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.