ESSA avaldab 3 raportit, mis aitavad kavandada ja arendada tööturuvajadustele vastavaid tarkvaraalaseid õppeprogramme

Õppekavade ja õppeprogrammide loomine ja ajakohastamine tarkvaraspetsialistidele on just lihtsamaks muutunud. ESSA (European Software Skills Alliance) on avaldanud 3 raportit, mis aitavad suunata tööturuvajadustele vastavate haridus- ja koolituspakkumiste kavandamist ja arendamist.

Raportite kogumik toetab organisatsioone ja õppeasutusi haridus- ja koolituspakkumiste loomisel või ajakohastamisel vastavalt turunõudlusele[1]. See on hea uudis ka õppijate jaoks, kes saavad leida ja läbida asjakohaseid ja ajakohaseid õppeprogramme kõige nõutavamate tarkvararollide jaoks.

Taustaks

Euroopas on umbes 9 miljonit IKT-spetsialisti. Digitaalse kompassi (Euroopa Komisjon) 2030. aasta eesmärkide saavutamiseks on vaja tööturule lisaks 11 miljonit IKT-spetsialisti. Samal ajal kasvab ka Euroopa tarkvarasektor ning vaja on rohkem tarkvaraspetsialiste – 45% küsitletud organisatsioonidest hindab, et nad vajavad järgmise viie aasta jooksul (2021) rohkem arendajaid. ESSA soovib pakkuda vahendeid ning tööriistu, mida on vaja selleks, et rahuldada nõudlust tarkvaraoskuste ja -spetsialistide järele.

ESSA kohta

ESSA on rahvusvaheline projekt, mida rahastatakse programmi Erasmus+ raames. Projekti eesmärgiks on edendada tarkvaraoskusi ja nende omandamist Euroopas ning viia haridus- ja õppeprogrammid vastavusse turunõudlusega.

ESSA partnerid I ESSA assotsieerunud partnerid I Twitter I LinkedIn


[1]Europe’s most needed software roles and skills. (2021). European Software Skills Alliance (ESSA).

[2]European Quality Assurance Reference Framework for Vocational Education and Training.

[3]Standards and Guidelines for Quality Assurance in the European Higher Education Area (ESG). (2015).

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Внимание! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.