Eesti Töötukassa tasub 80% IT alaste koolituste maksumusest

töötukassa toetus

Alates 01.01.2021 saavad organisatsioonid (eraõiguslik juriidiline isik, FIE ja KOV üksuse asutus) taotleda Eesti Töötukassast koolitustoetust töötajate IKT alaste oskuste arendamiseks. Koolituse maht peab olema vähemalt 50 akadeemilist tundi.

Selleks, et koolitustoetust taotleda toimige nii:

 1. Kaardistage töötajad, kelle IT oskused vajavad arendamist. Töötaja (kelle koolitamiseks toetust taotletakse) tööleping peab olema tähtajatu või kehtima pärast avalduse esitamist veel vähemalt kuus kuud.
 2. Sõnastage koolituse soovitud tulemus – mida töötajad peavad teadma, oskama peale koolituse läbimist
 3. Leidke üks või mitu sobilikku koolitust meie koolituskalendrist. Koolitus(t)e kestus kokku peab olema vähemalt 50 akadeemilist tundi.
 4. Kui te ei leia sobilikku koolitust meie kalendrist, siis võtke meiega ühendust aadressil kool@bcs.ee ning komplekteerime just teile sobiliku koolituskava.
 5. Kui teil on olemas koolituskava ja hinnapakkumine saate minna toetuse taotlust esitama e-töötukassasse. Vaata toetuse avalduse näidist siin – Koolitustoetuse avalduse näidis
 6. Lõpliku koolituse sobivuse hinnangu annab ja otsuste toetuse maksmise kohta teeb Eesti Töötukassa

Olulised punktid koolitustoetuse taotlemisel:

 • Koolitustoetuse abil saate tellida nii grupikoolitusi, mis võivad toimuda teie asutuses kohapeal, kui ka üksikuid kohti meie avalikel koolitustel.
 • Koolitustoetuse avaldus tuleb esitada enne koolituse algust e-töötukassa kaudu. Vaata toetuse avalduse näidist siin – Koolitustoetuse avalduse näidis
 • Koolitustoetusega hüvitatakse tööandjale koolituskulu ja makstakse tööandja soovil toetust töötaja koolitusel osaletud aja eest iga koolitustunni kohta tunnitöötasu alammääras, mis kehtib koolitustoetuse otsuse tegemise ajal. Kulude kogusummast hüvitab Töötukassa kuni 80%, kuid mitte üle 2500 euro (sh km) töötaja kohta.
 • Tööandjale makstakse sama töötaja koolitamise eest koolitustoetust kokku kuni 2500 eurot (sh km) kolme aasta jooksul üle kõikide toetusvõimaluste (töötaja värbamine, muutuste olukord ettevõttes, eesti keele oskuse ja IKT alaste oskuste arendamine). Kui tööandjale on varasemalt koolitustoetust makstud, siis võib koolitustoetuse summa töötaja kohta olla väiksem.
 • Toetuse saamiseks peab ettevõte avalduse esitamisele eelneva kolme aasta jooksul kokku vähemalt kahel aastal olema maksnud tööandja töötuskindlustusmakset. Koolitustoetus on vähese tähtsusega abi (VTA). Kui VTA ülemmäär on täitunud, siis makstakse koolitustoetust riigiabi grupierandina ja toetust makstakse tööandja avaldusel toodud töötajate eest kuni 50%, kuid mitte üle 2500 euro (sh km) töötaja kohta.

Kui teil on täpsemaid küsimusi koolitustoetuse taotlemise kohta, siis palun pöörduge meie poole telefonil 680 6880 või Eesti Töötukassa poole aadressil koolitustoetus@tootukassa.ee.

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Внимание! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.