BCS Koolitus on 2017. aasta edukaim koolitusfirma

Mis oli Teie 2017. aasta heade tulemuste taga? Mis mõjutas neid enim?

2017. aasta tulemused näitasid, et oleme saanud sisemise kommunikatsiooni ja tööprotsessid kenasti paika ning meie kollektiiv on super. Vaadates tagasi möödunud aastale, püüame alati olla enda kliendile pigem partner kui teenusepakkuja. Püüame koos lahendada mured ja takistused, mis klientidel parasjagu uute kõrguste ees seisavad. Meie kollektiiv on ühtne ja kokkuhoidev, ning selle arvelt on tekkinud võimalusi võtta ette uusi ja põnevaid projekte ja valdkondi. Eriti tempokalt on meil läinud aga septembrikuu, kus meeskonna enda algatusel on käimas sammulugemisvõistlus. On hea vaadata, kuidas lisaks tööpäevale, on pea pooltel meie töötajatest aega ja motivatsiooni teha päevas 20 000+ sammu.

Kuidas on läinud tänavune aasta – millised on trendid, mis on kõige populaarsemad alad?

2018. aasta on koolitusturul olnud üsna sarnane eelmisele: tõusvad trendid koolitusteemades on analüütika- ja visualiseerimisvahendid ning pilvepõhised ühistöövahendid. Näiteks on Microsoft Teams on õige pea asendamas Skype for Business funktsionaalsusi ning sellest saab üks väga võimas meeskonna tööriist. Samuti on Endiselt on populaarsed igapäevatöövahendite koolitused nagu Excel ja Outlook ning Office365 võimaluste maksimaalne rakendamine.

Kas ettevõttel on lähiajal plaanis ka mingeid muudatusi (investeeringuid, kasvatada töömahtu vms)? Kui jah, siis milliseid?

BCS Koolituse jaoks muutus palju 2018. aasta aprillikuus, kui ostsime tarkvaraarendusmetoodikate koolitamisele fokusseeritud ettevõtte DevTraining OÜ. DevTraining on olnud SCRUM metoodika teadmiste eestvedaja Eestis ning lisaks keskendub ettevõte nüüd ka tehnilisematele teemadele nagu DevOps, User Experience jt. Tarkvaraarenduse täiendõpe on oluline kogu Eesti IKT võimekust silmas pidades ning sellest tuli ka otsus Devtraininguga ühineda. Tänu Devtrainingule lisanduvad BCS Koolituse portfelli maailma tippklassi koolitajate poolt läbiviidud arendusjuhtimise- ja metoodikate koolitused.

Mis on Teie jaoks sektori suurimad murekohad täna? Kuidas liiguvad trendid? Kui kindlalt võivad koolitajad end täna ja homme tunda – kas Teie pakutavat vajatakse endiselt või on näiteks internet, youtube ja majanduslik seisukord võtnud oma lõivu?

Meid kurvastab, kui IT-spetsialistid kurdavad, et nende ettevõttes ei ole koolitumine soositud. Tänases tööjõupuuduses teame, et edukad ettevõtted on need, kes hoiavad ja arendavad oma meeskonda. Samuti teame, et koolitatav läheb IT-valdkonna koolituselt töökohale tagasi vähemalt ühe kohe vajamineva töövõtte võrra rikkamana. Lisaks on ta sõlminud vähemalt kaks sotsiaalset kontakti, kelle käest tulevikus tööalaste küsimuste korral nõu küsida. Lisaks on meie koolitajad koolitusel käinutele alati ühe kõne või kirja kaugusel.

On heameel tõdeda, et juurde on tekkinud neid ettevõtteid, kes näevad, et töötajate oskuslikud ja struktureeritud töövõtted tõstavad otseselt ka ettevõtte tulemuslikust, st ühe inimese Exceli koolitusele saatmise investeeringu tasuvus on tõepoolest reeglina rohkem kui 250% aastas.
Kindlasti ei ole meil hetkel põhjust karta, et koolitusvaldkonna võtavad üle e-kanalid. Meie meelest on see pigem tore, et ühiskonnal on need võimalused enda järjepidevaks arendamiseks olemas ja kindlasti utsitavad need kanalid ka meid oma tööd tegema veel sisulisemaks ja kõrgemat väärtust loovaks.

Kuidas Teile tundub, et kas inimesed koolituvad pigem sellepärast, et peab (a la tööohutus või keeleõpe) või pigem isiklikust huvist (suhtlustreeningud vms)?

Eestlased on üldiselt väga töökad ja kohusetundlikud, näeme et inimesed soovivad ennast koolitada ikka selleks, et oma tööga paremini hakkama saada. Tundub, et vaikselt ja kindlalt oleme liikumas suunda, kus inimesed mõistavad, et pidev areng ja enese täiendamine on neile ka isiklikult oluline ja kasulik. Hakatakse võtma vastutust enda kompetentsuse eest ning aru saama elukestva õppe eesmärgist ja sõnumist.

BCS Koolitus AS tegevjuht Anni Sild

 

Lisaks saab lugeda siit: https://www.aripaev.ee/top/2018/10/05/top-eesti-koolitusfirmadel-on-hea-aeg

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Внимание! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.