DIHUB konsortsium loob projekti käigus üle-euroopalise koostöövõrgustiku, et toetada väike,- ja keskmise suurusega ettevõtteid pilveteenuste kasutuselevõtul, pakkudes neile unikaalse võimaluse kutsehariduse toel oma lahenduse prototüüpimiseks.

Projekti eesmärk

Projekti eesmärk on välja töötada üle-Euroopaline, riikidevaheline ja omavahel ühendatud arendusteenuste mudel (platvorm) pilve- ja mobiilsete tehnoloogiate laialdasemaks kasutuselevõtuks väike,- ja keskmise suurusega ettevõte seas ning tõsta oluliselt kutsehariduse  ja ettevõtete omavahelist koostööd.

Väljatöötatud mudeli järgi saab pilv- ja mobiilsidetehnoloogiate kaasaegsemaid tööriistu kasutada praktiliste õppeseansside, uuendusliku koostöö ning kutseoskuste ja ettevõtete pilootprojektide uuendusliku väljatöötamiseks.

Euroopas luuakse viis pilvepõhiste teenuste jaoks mõeldud digitaalse innovatsiooni keskust –  õppe,- ja arenduskeskkonnad kutsehariduse IV –VI taseme  üliõpilaste  praktiliste tööde läbiviimiseks ning ettevõtete arendusteenuste keskkond, et uuendada oma  teenuste-toodete tulevikuväljavaateid, oskusteavet, tõsta oma oskuste kvaliteeti ja innustada digitaalsete teenuste kasutuselevõttu.

DIHUB-kontseptsiooni põhitõend on välja töötatud spetsiaalselt antud koolitusprogrammi jaoks. Projekti partnerite kui arendus,-ja innovatsioonikeskuste vahel toimub pidev koostöö ja parimate praktikate vahendamine, mida rikastavad  lisaks personali- ja üliõpilasvahetused Euroopa sõlmpunktides.

Koolituskava struktuur:

Koolitusprogramm on ülesehitatud 21-päevase intensiivõppe programmina, eesmärgiaga tagada õppijatele teoreetilised baasteadmised ning praktilised ülesanded peamiste projektijuhtimisvõtete kasutamisel, pilveteenuste arenduskontseptsioonidest, tehisintellekti loomisest ja kasutamisest ettevõtluses ning arendusprojektide läbiviimisest.

Koolituse programm:

  • Tutvustus pilvepõhiste teenuste arenduskeskuse kontseptsioonist, 1 päev
  • Teenuse kujundus, 1 päev
  • SCRUM kui projektijuhtimise tööriist, 2 päeva
  • Projekti kavandamine ja probleemipüstitus, 5 päeva
  • Pilvetehnoloogiate alused, 2 päeva
  • Pilvearhitektuuri kavandamine ettevõttepõhise projekti tarbeks, 5 päeva
  • Pilvepõhise teenuse programmeerimine, 5 päeva

Põhiteemadele lisaks tutvutakse veel:

  • Masinõppe ja blockchain-mõtlemisega;
  • Tehisintellekti olemuse ja kasutusvõimalustega;

Õppijate praktilise töö faas on jagatud kaheks perioodiks:

  • Tööstuspõhise teenuseidee prototüüpimine ja  arendusprojekti jaoks sobiva platvormi leidmine
    (1–30 päeva)
  • Arendusprojekti kaudu ettevõttele lahenduse ja pilvepõhise platvormi loomine (100 päeva)

DIHUB projekti viiakse ellu Euroopa Komisjoni KA2 programmi toel.
Projekti juhtpartner on Helsingi Ärikolledž (Soome).

Kaasatud partnerid: INOVA+ ja Portugali IKT Klaster (Portugal); Know and Can Association ja Bulgaaria-Rumeenia Kaubandus,-Tööstuskoda (Bulgaaria);
Haaga-Helia Rakenduskõrgkool ja Helsingi regiooni Kaubanduskoda (Soome);
Algebra Ülikooli Kolledž ja Horvaatia Tööandjate Keskliit (Horvaatia);
Tartu Kutsehariduskeskus ja BCS Koolitus AS (Eesti);

DIHUB pilootkoolituse tutvustus

Projekti info

Projekti üldinfo

Päevade arv

01.11.2019 - 31.10.2021

Teostaja

BCS Koolitus ja Tartu Kutsehariduskeskus

Rahastaja

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Внимание! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.