ARISA on Erasmus+ programmi toetusel elluviidav rahvusvaheline koostööprojekt, mille eesmärgiks on 4 aasta jooksul välja töötada ning ellu viia uuenduslik ja turuvajadustel põhinev lähenemine tehisintellekti õppele.

Lähituleviku tööjõuvajadusi arvestades on IKT-spetsialistidele järjest kasvav nõudlus. Digitaalsete oskuste puudus takistab ettevõtete kasvu ja konkurentsivõimet kogu Euroopas. 2017. aastal oli rohkem kui pooltel IKT-spetsialistide värbamisega tegelenud EL’i ettevõtetest raskusi vabade töökohtade täitmisega ning eriti terav oli olukord AI-alaste teadmiste ja oskustega spetsialistide ametikohtadele vajalike kõrgemate digikompetentside osas.

ARISA projekti vältel töötatakse välja ning viiakse ellu innovaatiline, tõhus ja jätkusuutlik AI oskuste arendamise strateegia, valdkonna tulevikoskustele vastavad õppeprogrammid ning lahendused kvalifikatsiooni ja mobiilsuse tõstmisele Euroopas, mis tagavad kiiresti laieneva ja areneva tarkvarasektori tööjõuvajaduste rahuldamise nii lühiajaliselt kui pikas perspektiivis. Projekti strateegia põhineb turuvajadustel, seda kohandatakse ja arendatakse pidevalt vastavalt reaalsele turunõudlusele, et toetada sektori kasvu, innovatsiooni ja konkurentsivõimet.

Rohkem infot projekti kohta leiate siit: https://www.digitaleurope.org/artificial-intelligence-skills-alliance/

Projekti info

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Внимание! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.