Ettevõtluse arendus läbi digitaliseerimise on Namiibia ja kogu Aafrika arenguprioriteet. Käesolev projekt on pühendatud Namiibia majandus- ja digimaastiku ümberkujundamisele.

Projekti eesmärgiks on luua ettevõtete digivõimekuse arendamise prioriteetsete suundade esmased projektiplaanid 3 – 5 aastaks ning detailsem tegevusplaan ja pilootkoolitus Namiibias kohapeal ühes konkreetses digioskuste tõstmise suunas. Projekti eestvedajaks on Namiibia Investeeringute Agentuur (NIPDB), kes on ka projekti partner ja kohalik koordinaator.

VKE-de digitaalse suutlikkuse ja oskuste arendamise strateegia töötatakse välja riiklike digitaalarengu strateegiate lahutamatu osana. Strateegias määratletakse ja seatakse prioriteediks tegevused ja toetusmeetmed, mida NIPDB peaks arendama ja rakendama VKE-de digitaalseks arenguks.  Seega aitab projekti raames loodav strateegia kaasa olemasolevatele ja väljatöötamisel olevatele strateegiatele ning täiendab neid.

Projekt koosneb kolmest etapist:

  1. etapp: Esmased digivõimekuse meistriklass ja workshopid, kus tutvustatakse Eesti ja maailma kogemusi ja näiteid ning arutatakse täpsemalt Namiibia vajaduste ja prioriteetide üle;
  2. etapp: Võimalike prioriteetsete arendussuundade kaardistus. Prioriteetide seadmine. Ettevõtete digivõimekuse esmase masterplani koostamine (s.o. esmased projektiplaanid hinnanguliselt kuni kümnes kriitilises edusuunas)
  3. etapp: Ühe prioriteetse digioskuste arendusvaldkonna koolituskava väljatöötamine ja pilootkoolitus.

Kasusaajad

Projekti mõju on laiaulatuslik, sellest saavad kasu Namiibia ettevõtted, nende töötajad ja ka kogu riik.

Projekti toetab ESTDEV- Eesti Rahvusvahelise Arengukoostöö Keskus.

Projekti info

  • Kerli Saarelaid
  • Projektijuht

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Внимание! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.