Keenia Erakoolide Liit (KPSA), kuhu kuulub 9800 algkooli ja 1600 keskkooli, 3 miljonit õpilast ja 158 000 õpetajat, on oluline tugisammas Keenia üldharidusele. Vaatamata riiklikele algatustele on enamik koole Keenias veel kaugel kaasaegsetest digitaliseeritud koolidest ja haridusasutustest.

Projekti partnerid KPSA ja THESA näevad, et KPSA-l on kriitiline vajadus praktilise digipöörde strateegia järele, et toetada koolide digitaliseerimist, keskendudes koolijuhtide ja õpetajate digioskustele ja -pädevustele selleks, et koolides läbi viia digipööre.

Projekti eesmärk:

Projekti üldine eesmärk on toetada Keenias käivitunud haridusreformide rakendamist, kaasaegsete õpetamismeetodite juurutamist ning elanikkonna digioskuste arendamist.

Konkreetseks eesmärgiks on Keenia Erakoolide Assotsiatsiooni (KPSA) jaoks selgemalt määratleda prioriteedid ja tegevused Keenia koolide digivõimekuse arendamises, koostada KPSA digipöörde strateegia ja tegevuskava ning esmased projektiplaanid prioriteetsetes arendussuundades. Koolide digipöörde võimekuse edendamiseks koostatakse õppekava kooli juhtkondadele, haridustehnoloogia eest vastutajatele ja juhtiv õpetajatele. Kohapeal viiakse läbi pilootkoolitus ühel fookusteemal.

Projektis on kolm põhietappi:

  1. Meistriklass: Keenia huvirühmadele ja reguleerivatele asutustele mõeldud veebisessioonid sisaldavad ettekandeid haridustehnoloogia ja muudatuste juhtimise kogemustest Eestist ja mujalt maailmast. Samuti toimuvad meistriklassi raames KPSA koolide konkreetseid vajadusi käsitlevad arutelud.
  2. Strateegiline tegevuskava: Koolide digitaalse transformatsiooni ja muutuste juhtimise võimekuse arendamise prioriteetide kaardistamine ning prioriteetsete suundade paikapanek. KPSA koolide digitaalse transformatsiooni tegevuskava ja teekaardi koostamine. Esialgsete digivõimekuse arendamise projektiplaanide koostamine kuni kümnes kriitilises valdkonnas.
  3. Pilootkoolitus: KPSA koolide juhtkonnale, haridustehnoloogiaspetsialistidele ja juhtivatele õpetajatele mõeldud digimuutuse koolitusprogrammi väljatöötamine ja piloteerimine.

Projekti toetab ESTDEV- Eesti Rahvusvahelise Arengukoostöö Keskus.

Projekti info

Partnerid

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Внимание! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.