ESSA on Erasmus+ programmi toetusel elluviidav rahvusvaheline koostööprojekt, mille eesmärgiks on 4 aasta jooksul välja töötada ning ellu viia uuenduslik ja turuvajadustel põhinev lähenemine tarkvaraarenduse õppele.

Lähituleviku tööjõuvajadusi arvestades on IKT-spetsialistidele järjest kasvav nõudlus. Digitaalsete oskuste puudus takistab ettevõtete kasvu ja konkurentsivõimet kogu Euroopas. 2017. aastal oli rohkem kui pooltel IKT-spetsialistide värbamisega tegelenud EL’i ettevõtetest raskusi vabade töökohtade täitmisega ning eriti terav oli olukord tarkvarateenuste spetsialistide ametikohtadele vajalike kõrgemate digikompetentside osas.

ESSA projekti vältel töötatakse välja ning viiakse ellu innovaatiline, tõhus ja jätkusuutlik tarkvaraarenduse oskuste arendamise strateegia, kutsehariduse õppeprogramm ning lahendused kvalifikatsiooni ja mobiilsuse tõstmisele Euroopas, mis tagavad kiiresti laieneva ja areneva tarkvarasektori tööjõuvajaduste rahuldamise nii lühiajaliselt kui pikas perspektiivis. Projekti strateegia põhineb turuvajadustel, seda kohandatakse ja arendatakse pidevalt vastavalt reaalsele turunõudlusele, et toetada sektori kasvu, innovatsiooni ja konkurentsivõimet.

ESSA projekti raames on loodud ESSA tarkvaraoskuste kogukond, mille eesmärgiks on ühendada inimesi, kes soovivad käia kaasas Euroopa tarkvarasektori täiend- ja ümberõppe trendide ja vajadustega.

Kogukond keskendub järgmistele teemadele: tarkvara, oskuste arendamine, õpetamine ja õppimine, koolitus, inimressursid, tehnoloogia ja karjäär.

Rohkem infot projekti kohta leiate siit: https://www.digitaleurope.org/essa-european-software-skills-alliance/

Projekti üldinfo

Päevade arv

01.12.2020 - 30.11.2024

Teostaja

DIGITALEUROPE

Rahastaja

 

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Внимание! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.