Koolitused

Linuxi administreerimine

3-päevane kursus LPI ametliku programmi põhjal on mõeldud spetsialistidele, kes soovivad õppida kasutama Linuxi käsurida, graafilist keskkonda ja nende haldamist ning rakenduste paigaldust. 

Koolituse läbinu:

 • tunneb Linuxi erinevaid versioone;
 • kasutab Linuxi käsurida;
 • kasutab Linuxi graafilist keskkonda;
 • haldab Linuxi keskkonda ja paigaldab rakendusi.

Lektor Tanel Rõigas ütleb kursus kohta järgmist: "Pead ootamatult Linuxile ümber orienteeruma? Soovid leida töötavat operatsioonisüsteemi vanematele arvutitele? Kardad krüptoviirusi? Siin on lahendus! Käsitleme alternatiivset populaarset operatsioonisüsteemi nii kodulaual kui pilves. Kursus ei eelda eelteadmisi rohkem, kui tavakasutajal tarvis. Vormindame kettad, loome kasutajad, jälgime logisid, kaalume turvalisust."

Vaata lähemalt
Võrguturbekoolitus (võrguliikluse vaatlus ja monitooringusüsteemi loomine ja seadistamine)

Tahate teada täpselt, mis teie võrgus toimub, kes seal veel toimetab ja kuidas kogu süsteem ruuterist sülearvutiteni enda kontrolli all hoida?

2-päevasel koolitusel vaadeldakse võrgu perimeetri mõistet, tulemüüre, ründetuvastus- ja ründetõrjesüsteeme Snort ja Suricata ja nende kasutamist SIEMis Alienvault OSSIM. Koolituse labor on üles ehitatud virtuaalvõrgu ja virtuaalarvutite süsteemina (virtualiseerimisplatvormil töötavad serverid ja kliendid). Laborite käigus loob koolitatav oma virtuaalses võrgus ründetuvastussüsteemi, õpib kirjutama ja kohandama ründetuvastusreegleid ja rakendab ründetõrjepoliitika

Lektor on Linuxi spetsialist, seetõttu on osa näiteid ja seadistusi Linux Debiani platvormil, koolitus ise toimub nii Windows kui Linuxi baasil.

Vaata lähemalt
Lokaalvõrgu ja interneti turvaline haldus

Koolituse eesmärgiks on anda teadmised lokaalvõrgu- ja internetiteenuste liitmisest hallatud süsteemiks, võrguteenuste rakendamisest, logimisest ja turbe rakendamisest. Kursus toimub praktiliste harjutuste vormis, koolitatavad seadistavad oma virtuaalse arvutivõrgu. Kursus põhineb vabavaral ja võimaldab kirjeldatavaid lahendusi koheselt rakendada.

Vaata lähemalt
Linuxi administreerimise profikursus

2-päevane kursus LPI ametliku programmi põhjal on mõeldud spetsialistidele, kes soovivad täiendada enda teadmisi Linuxi infrastruktuuriteenuste paigaldusest ja seadistamisest. Koolituse eesmärgiks on praktiseerida Redhat7/Centos 7 ja Debian 8 baasil interneti teenuseserveri seadistamist.

Koolituse läbinu:

 • seadistab internetiserveri võrgühendust ja marsruutimist;
 • on saanud ülevaate ja oskab kasutada uuendusi linuxi distributsioonide üleminekul systemd arhitektuurile;
 • seadistab erinevaid autentimisviise (ssh, kerberos, AD);
 • oskab seadistada DHCP teenuseserveri;
 • oskab seadistada ja kävitada failijagamisteenuseid samba, nfs protokollidega ja seadistada diskless-reziimis LTSP serveri ja kliendid
 • oskab paigaldada mailisüsteemi Postfixi ja Dovecoti teenustena ja kaugligipääsu OpenVPN serveri ja klientidega;
 • tunneb eeldusi tarkvara installeerimiseks lähtekoodist ja oskab tarkvara lähtekoodist paigaldada.
Vaata lähemalt
Linuxi administreerimise meistriklass

2-päevane kursus LPI ametlike programmide põhjal on mõeldud spetsialistidele, kes soovivad täiendada enda teadmisi Linuxi serverite haldustehnoloogiatest ja turvamise võimalustest. Kursus viib osalejad kurssi olulisemate uuendustega kahes fundamentaalsemas distributsioons - Redhat 7 ja Debian 8.

Vaata lähemalt
Sulge